Všichni rodiče stále hlídají své děti, protože děti si neuvědomují, jaké nebezpečí jim může při jejich hrát hrozit. Mají pud sebezáchovy, co se týká přirozených instinktů, ale nemají strach z výšek, protože si neuvědomují, že mohou spadnout. To vše se naučí až časem.

Je mnoho druhů strachu. Jedním z nich mohou být závratě na vysokých místech, na rozhlednách, ale i na vysoké skále. Někdo bude v klidu natírat střechu a chodit po ní, někdo nevyleze http://fotbal.idnes.cz/tomas-polach-hodonin-rozhovor-de7-/fot_dsouteze.aspx%3Fc%3DA170824_347384_fot_dsouteze_ten na žebřík, aby se utrhl jablko ze stromu. Někdo vyleze na rozhlednu, které bude mít prosklenou vyhlídku a někdo je zdolá jen když se bude křečovitě přidržovat nerezového zábradlí kmkdesign.cz, anebo možná ani to ne.

letadlo

Zvláštním způsobem strachu je klaustrofobie. Uzavřené prostory, jako je výtah, je pro většinu lidí běžná věc, ale přesto se najdou lidé, kteří do výtahu nevejdou, protože mají klaustrofobii. Výtahy jsou typické, ale tito lidé řeší mnoho dalších problémů. Někteří mohou mít problém i na obyčejném WC, pokud nemá WC okno, nebo v koupelně. My ostatní si neuvědomujeme, co vše jim může činit problémy. Podzemní garáže, ale třeba i nasadit si motorkářskou přilbu. Někdo nepřekoná klaustrofobii ani v letadle a takové návštěva vinného sklípku, který je ve sklepě bez oken, je pro ně nemožná.

otvor

S přibývajícím věkem strachy přibývají. Někdy se stane, že žena ve vysokém věku ovdoví a zablokuje se natolik, že už má strach vyjít sama ven z domu či bytu. Možná se vám to zdá nepravděpodobné, ale těchto případů není málo. Takové ženy zvládají vyjít ven pouze za pomocí prášků od psychologa, a kromě obchodu jsou skutečně často až do konce svého života uzavřené ve svém bytě.

Často s vyšším věkem začneme mít jednoduše o sebe větší strach. Víme, že tělo už se nehojí tak rychle jako za mlada, a zlomenina krčku není nijak neobvyklou komplikací i nenápadného pádu.

A co vy? Máte z něčeho strach nebo přímo fóbii?

Similar Posts