K mužům patří tradičně nějaká ta zbroj. A k té odedávna náležely třeba i různé řezné a sečné zbraně, a tedy zákonitě i nože. Každý opravdový chlap potřeboval nůž, jinak by nebyl chlap. A i když už se to dnes tolik nenosí, přece jenom nejde o něco, co by bylo zcela zapomenuto. A tak mnozí muži i dnes po nějakém tom pořádném noži touží. A takovým nožem pochopitelně nemyslím nějaký obyčejný nůž kuchyňský, tím méně pak plastový. Když už nůž, pak ať tento skutečně stojí za to, ať je vidět, že je chlap opravdový chlap.

zkřížené meče

A jaký nůž je ten pravý? Nebo třeba jaký má mít muž meč, když je mu dokonce i pouhý pořádný nůž málo? Největší čest dělají podobným lidem nože a meče, které jsou ručně kované. Žádná tovární sériová výroba, kterou najdeme všude a která se třeba i při nejmenší námaze ohne, zlomí, o otupení už ani nemluvě.

A že jste chlap, ale nemáte čas ani podmínky k tomu, abyste si podobný nástroj vykovali? Nebo co když nemáte na kovářskou práci síly? Také žádný problém, i pak můžete něco takového bez problémů mít. Ony jsou totiž takové ručně kované nože na prodej stejně jako cokoliv jiné. A když se ví, kde je sehnat, není s tím problém.

zabodnutý meč

Problémem tudíž určitě nejsou nože značky Madhammers, které jsou nejenom z kvalitního materiálu, tedy ručně kované pružinové oceli, ale taky mají dokonalý vzhled a jsou plně funkční. U těch se čepel nikdy neohne, a navíc je lze nosit u boku v dokonalém pouzdře z pravé kůže, což vážně vypadá dokonale. A navíc se tu může muž cítit jako Kelt, protože jsou zde k mání i nože keltské, respektive ty se zvířecími motivy.

Něco takového si prostě musí opravdový chlap pořídit. A ne-li už on sám, pak určitě může dostat něco takového třeba darem od někoho jiného. Navrch třeba i spolu s koženou klíčenkou a koženým náramkem, je-li to libo.

Každý chlap by prostě nůž mít měl. A to nůž značky Madhammers. Není tu o čem diskutovat.

Similar Posts