Proč upřednostnit bavlněné pleny před těmi jednorázovými

Nejsou napuštěné chemickými látkami – jednou z podstatných výhod jednorázových plen je vysoká savost, kdy výrobce zaručuje zadeček miminka v suchu. Jenže to má háček, protože tak extrémní savosti a dalších vyzdvihovaných vlastností nelze docílit přirozeným způsobem, ale s využitím ne zrovna přívětivých chemikálií, jako je např. polyakrylát sodný, konzervant tributyl-oxid nebo oxid chloričitý, potřebný při výrobě jednorázových plenek pro bělení buničiny. Látkové pleny pro miminko z čisté stoprocentní bavlny se nenapouští žádným chemickým „koktejlem“ a jsou tudíž naprosto přírodní, netoxické, nealergické a zdraví neškodné.

malé miminko

Jsou velmi příjemné na dotek – miminka zabalená v látkových plenách se cítí spokojeně, protože bavlna nesvědí, nehryže, neškrábe. Bavlně můžete stoprocentně důvěřovat, ostatně bavlněné plenky se využívaly již za socialismu naprosto běžně, a v té době neměly děti takové zdravotní potíže, jaké se objevují u současných novorozeňat. Důvěřujte raději přírodě a materiálům, které z ní vychází, a buďte opatrní vůči výrobkům z laboratoří.

dětská výbavička

Plenky lze využít pro různé účely – kupříkladu můžete plenky využít pro další děti, pokud plánujete narození mladších sourozenců. Plenky se vždy dají bezpečně vyprat a vyžehlit a zbavit je nečistot i choroboplodných zárodků. Ostatně, mnozí z vás také vyrůstali na plenkách po sourozencích a posloužily ve vaší rodině naprosto perfektně.

Kromě toho lze pleny používat i jako bryndáčky, kapesníky a utěrky, můžete z plenkoviny ušít osušky a ručníky nebo potah na stůl pro přebalování miminka. Vlhká plenka se také může hodit pro žehlení některých velmi tvrdých látek a poslouží i jako hřejivý či chladivý obklad v případě nemoci nebo úrazu. A když už je plenka velmi opotřebená, využijete ji jako hadřík v dílně, na úklid jako prachovku, případně jako hadr na vytírání podlahy.

Similar Posts