Již od počátku existence lidstva pro nás bylo velmi důležité písmo a předávání informací. Dnes bychom si bez něho neuměli představit život. Písmo nám slouží pro písemnou komunikaci a předávání informací na různých úrovních. Čtete jej vlastně kdekoli, kam se podíváme. Dozvíme se tak spoustu zajímavých informací, které k nám někdo vysílá.

čtení knihy

Dnes ale čím dál více zapomínáme na největší klasiku – knihy. Často čteme jenom z donucení. Musíme číst naučné a odborné knihy do školy a povinnou četbu z beletrie. Často se nám do toho nechce, neboť jsou nám knihy nuceny a neholdují našemu vkusu. Čteme je s nechutí a z povinnosti a často si z nich ani nic nevezmeme a raději se podíváme na film. Neexistuje dnes již téměř žádná kniha, která by nebyla zfilmována. Ale pozor, film je často jiný než kniha a je pouze knihou inspirovaný. 

Důvod, proč raději koukáme na filmy než čteme knihy, je prostý. Film je jednoduchý na vnímavost a je to odpočinková záležitost. Nemusíme u něho nijak hodně přemýšlet a nezapojujeme tolik mozek a nezapojuje se naše představivost. Vše vidíme na obrazovce a nemůžeme ani více zapojit svou představivost. U knih je to jiné. Postavy nevidíme, nevidíme ani prostředí, vše si musíme v hlavě vytvářet a představa každého čtenáře bude jiná a to je na knihách tolik půvabné! Pak jsme třeba i z filmu zklamaní, protože jsme si postavy představovali úplně jinak. V knihách žijeme v takovém vlastním světě, který si utváříme úplně podle nás, což ve filmu není.

hezké knihy

Dnes čtenářů beletrie však čím dál více ubývá, je to hlavně z pohodlnosti. Pustíme si film a necháme do sebe valit plno informací a za hodinu máme hotovo. Kniha přeci jenom zabere mnohem více času a obsahuje mnohem více informací. Někteří lidé mají ke knihám odpor a vlastně ani neznají pořádný důvod, možná jen mají čtení znechucené kvůli škola. Ale věřte, že i vy byste si našli knihu pro vás, která by vás nadchla, která by se četla jedním dechem a rozhodně byste chtěli pokračovat. Zkuste tak začít s nějakou knihou, která vás zaujala a třeba vás to skutečně chytne. Ale nevzdávejte to hned, možná to na poprvé nebude ta správná volba a budete muset hledat, dokud nenajdete tu ideální pro vás!

Similar Posts