Ať už vlastníte dům, byt, jste v pronájmu nebo cokoliv jiného, určitě i vy chcete ušetřit za energie. Hlavně v této době, kdy se ceny energií drží opravdu vysoko a vyúčtování děsí mnoho z nás. Kromě toho, úsporou energií se chováme i ekologičtěji k naší zemi, což je určitě také velký benefit, který bychom neměli zapomenout zmiňovat. Co můžeme ale tedy udělat, abychom trochu snížili naše účty za energie?

konvice

Nová okna a dveře

Toto řešení sice vyžaduje jistou investici, ale v konečném důsledku se vám vynaložené náklady vrátí. Pokud vlastníte nějaký starší typ oken nebo dveří, skrze které profukuje průvan, je nejvyšší čas na změnu. Díky takovému vybavení vám letí účty za energie jen nahoru, jelikož vám neudrží v domácnosti dostatečné teplo.

Vypínejte spotřebiče

Sáhněte si sami do svědomí, kolik spotřebičů necháváte zapnutých v elektrice, když odcházíte z domu. Je to hodně, že? Naučte se je vypínat ze zásuvky. Je jasné, že u některých to nelze, třeba taková lednice. Ale různé nabíječky, notebooky, počítače, rychlovarné konvice, televize…u těch všech můžete bez obav vytáhnout zástrčku. Navíc tím předcházíte riziku požáru.

Místo vany sprcha

Pokud máte tu možnost, snažte se začít omezovat koupání ve vaně plné horké vody a raději dejte přednost krátké sprše. Nikdo neříká, že se musíte koupele definitivně vzdát, ale dopřávejte si ji třeba jen jednou týdně a jinak se sprchujte.

sprcha

Alternativní zdroje energie

Pokud to s šetřením myslíte opravdu vážně a máte k dispozici peníze na prvotní investici, určitě se vám vyplatí využívat alternativní zdroje energie, které vám dokonce mohou pomoci srazit výdaje za energie na minimum. Samozřejmě, tohle řešení není pro každého, ale můžete využít větrnou energii, vodní energii nebo si pořídit fotovoltaiku. V olomouckém kraji máte možnost nabídky fotovoltaika Olomouc.

Similar Posts