Pokud se rozpadne manželství, zvlášť jsou-li v něm děti, není to pro nikoho ze zúčastněných lehká situace, ale na druhou stranu, pokud jsou děti každodenním svědkem hádek svých rodičů, je rozvod pro ně přínosem.

Aby vás soud rozvedl musíte mít vyjasněné dvě hlavní věci. Péči o děti a rozdělení majetku.

Ideální pro děti bývá, aby se nemusely stěhovat, aby mohly i nadále bydlet tam, kde to znají a kde chodí do školy. Je to finančně náročné, ale někdy se situace dá vyřešit tak, že děti jsou ve střídavé péči rodičů, kteří se po měsíci střídají ve svém původním bytě, kde zůstanou bydlet děti, a každý si najde své nové bydlení, kde bydlí tu dobu, co se o děti stará druhý z rodičů. Musí ovšem utáhnout platit své vlastní bydlení plus to společné s dětmi, což málokteré rozvedené páry zvládnou.

rozvod

Mnohem větší problém, než ty s dětmi ovšem nastává při dělení majetku. Cokoliv jste si pořídili během manželství je majetkem obou manželů a mělo by se dělit na půl rovným dílem, jenže co když v podstatě neznáte hodnotu svého majetku? Tady byste měli kontaktovat profesionálního odhadce ceny nemovitosti odhad Posudkyostrava, ale nejen nemovitost bude předmětem porozvodového vyrovnání.

dítě hádka

Vše cenné je třeba ohodnotit a spravedlivě rozdělit, což je vskutku náročný úkol, zvlášť když jeden z manželů bude chtít v nemovitosti dále bydlet a bude muset vyplatit polovinu hodnoty bytu svému expartnerovi. Proto je vhodné nechat si stanovit hodnotu majetku nezávislým znalcem, který vám řekne skutečné ceny televize, auta a dalších cenných věcí, které jste si během manželství pořídili. Dělba majetku v rozvodovém řízení bývá často důvodem, proč se rozvod protahuje a může se ještě víc vyhrocovat napětí mezi rozvádějícími se manželi. Pokud tím začnou ještě více trpět děti, je čas udělat kompromis nebo se předběžně dohodnout. Děti jsou na prvním místě. Netahejte je do svých sporů.

Similar Posts