Supermarkety
Největší výhodou supermarketů je snadnost a pohodlnost nakupování. Vejdete do jedné velké budovy, kde máte hned k dispozici vše, co byste jen mohli potřebovat, od všemožných potravin, přes kancelářské potřeby po vybavení kuchyně. Výběr bývá také poměrně široký z různých koutů světa, zboží nebývá drahé, a to vše na jednom místě. Není potřeba obíhat celé město, či dokonce několik měst, abychom sehnali vše, co potřebujeme. Ovšem, na těchto nesporných výhodách může trpět kvalita zboží. Supermarkety převážně (ne vždy) berou zboží od velkých korporací, které šetří na výrobních metodách a surovinách, proto ta nižší cena. Pečivo bývá ze zmrazeného polotovaru, ovoce dovážené zdaleka a uměle dozrávané a výrobky denní potřeby nemusí vydržet více než několik měsíců.
supermarket ulička
Malé zaměřené a lokální obchody
Zde bohužel trochu pokulhává praktičnost. Pro sehnání jen každodenních potravin, jako je například ovoce, zelenina a pečivo, je obvykle potřeba oběhnout obchodů několik. Tato zaměřenost však přináší i výhody. Výběr bývá široký, přestože jen v dané kategorii a personál se v něm vyzná a může tak poradit, který model sluchátek má nejlepší parametry právě pro Vás nebo sdělit přesné složení surovin v dané potravině.
místní trh
Cena nemusí být zrovna nejnižší, ale co produkt postrádá na ceně, obvykle vyrovná na kvalitě. O tom se například můžeme přesvědčit v obchodech se zdravou výživou, nebo v lokálních prodejnách ovoce a zeleniny. K čemu kupovat z daleka dovážené a v halách dozrávané ovoce, když jej můžeme mít vypěstované v Evropě či rovnou v naší vlasti.
Stánek se zeleninou
Nákupem zde také často podporujete malovýrobce, které se také mohou od velkovýrobců odlišovat tradičními nebo pečlivějšími výrobními procesy. Nemálo těchto prodejen také dbá na ohleduplnost vůči životnímu prostředí a nabízí výrobky z ekologického zemědělství či šetří plastovými obaly. Navštívit nějaký takový obchod alespoň jednou za čas se tedy určitě vyplatí.

Similar Posts