Zimní období nám mnoho možností pracovat na zahradě neumožňuje. Můžeme se, ale věnovat pokojovým rostlinám. Také potřebují naši péči. Pěstovat lze mnoho odrůd rostlin. Kvetoucí, nekvetoucí, okrasné listem. Právě každá odrůda potřebuje jiné podmínky. Pro všechny domácí rostliny, ale přeci jen platí několik společných zásad. V období vegetačního klidu většina rostlin potřebuje méně vody. Většinou postačí, pokud budete květiny zalévat pouze jednou týdně.
rostlina v květináči
Abyste rostliny nepřelili, občas zkontrolujte vlhkost zeminy. Pokud máte umístěny rostliny u zdroje topení, pak zalévejte podle potřeby. Jsou rostliny, které dávají přednost rosení. V zimním období, kdy se krátí den, většina rostlin ocení co nejvíce světla. Pokud rostlina trpí nedostatkem světla, poznáte to na kvalitě jejích listů. Většinou bývají vytáhlé, tenké a ztrácí svou sytou barvu, žloutnou nebo opadávají. Pokud tedy máte možnost, umístit v tomto období rostliny na okno, dopřejte jim to. Nepřemísťujte rostliny, které mají před kvetením nebo již kvetou. Mohlo by dojít k opadání květů a poupat. V zimě bychom neměli rostliny pravidelně hnojit. Potřebují čas k odpočinku. Výjimku tvoří kvetoucí rostliny, které bychom přihnojovat měli. Pravidelně kontrolujte, zda nejsou pokojovky napadeny škůdci. Ani v zimě se jim nemusíte vyhnout.
kvetoucí orchidea
Mšice, puklice, molice nebo svilušky se mohou stát nevítanými hosty. Pokud škůdce objevíte, zasáhněte a zvolte vhodný postřik. Napadenou květinu oddělte od ostatních. Některé rostliny potřebují přes zimu snížení teploty. Ani umístění těsně u radiátorů není nejvhodnějším místem pro pěstování. Květiny také všeobecně nemají rády průvan. I přes naši péči se může stát, že některá květina nepřežije. Náročné na péči jsou exotické rostliny. Mějte na paměti, že pokud chcete za chladného počasí vyvětrat místnost, kde tyto rostliny pěstujete, musíte se vyvarovat toho, aby na ně proudil ledový vzduch.

Similar Posts