Minecraft patří stále k jedněm z nejpopulárnějších her. Existuje na mnoha platformách, od herních konzolí přes počítač až po chytrý mobilní telefon. A jako taková má i hned několik způsobů, jak ji lze hrát. Jednou z možností je takzvaný single-player, kdy je hráč ve svém světě sám, hledá si zdroje a přetváří si jej tak, aby se mu líbil. To je ovšem ta méně populární varianta, především pro svou časovou náročnost a v podstatě malou odměnu. Mnohem častěji se používá multi-player, kdy je více hráčů v jednom světě. Zde mohou buď hrát proti sobě či spolupracovat a plnit různé úkoly. Je však jasné, že i tento svět má svého originálního hráče, který k sobě ostatní „pozve“.

relativně nový svět

Problém je, že tento způsob hry potřebuje poněkud výkonnější systém. Navíc musí být zapnutý i ve chvíli, kdy se onen hlavní hráč odpojí. Proto se tito často obrací na hostingové společnosti, které jim toto vše mohou poskytnout.

To samozřejmě stojí nějaké peníze – jen málokdo vám nabídne Minecraft server hosting zdarma. Jistě, i takové společnosti existují, avšak ani zde nelze říci, že za tuto službu nijak neplatíte. Peníze sice po vás chtít nebudou, avšak například budete mít ve svém světě jejich reklamu, případně bude pro všechny hráče viditelné v rohu obrazovky jejich logo.

i toto je možné v Minecraftu postavit

Rozhodně je tedy dobré si vždy přečíst podmínky, za kterých můžete jejich server použít, a to ještě předtím, než něco odsouhlasíte. Můžete totiž přijít na to, že ono levné řešení není až tak výhodné, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Jistě, pokud chcete hrát jen s několika přáteli, pak je to vhodné řešení. Avšak pokud jste například známý hráč, v jehož světě jsou prakticky konstantně stovky lidí, pak je pravděpodobné, že to, co vám zdarma nabídnou, vašim požadavkům stačit nebude. A v každém případě by byla škoda, kdyby díky špatně zvolenému hostingu měli hráči zkažený zážitek ze hry, že?