Kolagen najdeme v našem těle. Je to látka, která se v něm přirozeně vyskytuje. Má mnoho tipů. V našem těle se nejvíce vyskytuje kolagen typu 1, který zastupuje až 90 % celkového množství našeho kolagenu. Tuto látku však naše tělo zvládá vytvářet v množství, které je pro nás dostatečné, jen do našeho určitého věku. Od určitého věku (uvádí se věk kolem 30–35 let), už si tělo nevytváří dostatek kolagenu k tomu, aby pokryl všechny potřeby našeho těla.

kolagen

Chcete mít jistotu, že vašemu tělu dáte dostatek kolagenu? Pak dodržujte některá opatření.

Určité chování totiž snižuje produkci kolagenu ještě navíc k tomu, o co se stará vaše tělo. Takovému chování se vyhýbejte, pokud nechcete ztrácet drahocenný kolagen. Za jeho pokles může kouření nebo vystavování se UV záření bez ochranného opalovacího krému. Proto si můžete všimnout, že lidé, kteří kouří a nechrání se opalovacími krémy, mají předčasně zestárnutou pokožku plnou vrásek.

Zaměřte se na potraviny, které vám pomáhají udržovat stabilní hladinu kolagenu ve vašem těle. Některé totiž kolagen přímo obsahují, proto je neváhejte zařadit do vašeho běžného jídelníčku. Mezi takové potraviny řadíme maso. V podstatě všechny druhy, včetně vývarů a podobně. Dále také ryby, především ty s vysokým obsahem tuku. Nejtypičtější je pro tuto skupinu asi losos. Dále jsou to ořechy, které také obsahují vysoké procento zdravých tuků, stejně jako různá semínka. Neuděláte chybu ani s vejci, pomeranči, grepy, borůvkami, malinami nebo listovou zeleninou, jako je třeba špenát.

kolagen

Pokud uvedené potraviny zrovna nemusíte nebo máte pocit, že stejně tak nepřijmete kolagenu dostatek, můžete si zakoupit kolagenové přípravky, které budete každý den užívat. Tyto produkty obsahují hydrolyzovaný kolagen. Kolagenové doplňky seženete dnes už opravdu všude, ale dávejte si pozor na kvalitu a z jakých zdrojů kolagen je. Seženete ho například ve formě rozpustného prášku, ale i ve formě tabletek.

Similar Posts