Použití šamponu
Základem je použít takový šampon, který je určen k vašemu typu vlasů (na kudrnaté, splihlé, barvené apod.). Při samotném mytí je důležitá i teplota vody, při prvním namočení by nikdy neměla být studená, protože se tak nevymyje maz, který se drží u pokožky hlavy, ale ani příliš horká, ta zase vlasy ničí. Jakmile si tedy namočíme vlasy teplou vodou, nanášíme šampon. Množství by mělo být adekvátní délce a hustotě vlasů. Šampon nanášíme pouze na kořínky a bříšky prstů vmasírujeme do pokožky hlavy. Nikdy pokožku hlavy neškrábeme nehty!
vlasy ve větru
Šampon nemusíme nanášet do celé délky vlasů, ty už dále od hlavy znečištěny od mazu nejsou. Poté šampon opláchneme. Oplachujeme vždy ve stoje ve sprše nebo vsedě ve vaně sprchovou hlavicí, nikdy si nelehejte do vany s vodou, tak se vám šampon nikdy úplně nevymyje. I při osprchování vodou byste měli vlasy pročesávat prsty, protože samotný proud vody vám všechen šampon taktéž neodstraní. Poté celý proces se šamponem zopakujte, při prvním umytí totiž odstraníte z vlasů maz a při druhém umytí do vlasů dostanete živiny obsažené v šamponu.
fénování vlasů
Použití kondicionéru
Jakmile jste vymyli všechen šampon, přichází na řadu kondicionér. Před jeho použitím vlasy důkladně vyždímejte, aby z nich netekla voda v proudech. Poté si na dlaň naneste množství kondicionéru, opět adekvátní k délce a hustotě vlasů. Začnete nanášet na vlasy, pozor, nikdy ne na kořínky vlasů. Začít můžete klidně i pět centimetrů od pokožky hlavy. Kondicionér nanášejte od shora dolů a vmasírujte do všech vlasů. Poté nechte působit podle délky uvedené na obalu, většinou tak kolem minuty. Poté opět opláchněte sprchou a teplou vodou, aby se všechen kondicionér vymyl a nezačal vám brzy mastit vlasy. Jakmile je všechen kondicionér pryč. Můžete si nastavit do sprchy vlažnou nebo klidně i studenou vodu, co sami snesete a je vám příjemné a celou hlavu si s ní omýt, krásně se vám tak prokrví pokožka hlavy.